niedziela, 6 września 2015

#dawajPolska! 2-0

Drugi dzień Eurobasketu i nasza reprezentacja prowadzi 2-0! Może nie gramy mocno widowiskowej koszykówki, może nie jesteśmy elitą w Europie, ale jeżeli ktoś wątpi w naszych koszykarzy to dzisiejszy mecz pokazał, że mamy talenty, które należy dalej szlifować.
Od wczoraj europejska koszykówka żyje własnymi mistrzostwami. My kibice basketu w naszym kraju skierowaliśmy swoje oczy głównie na naszą reprezentacje. Graliśmy już z Bośnią i Hercegowiną, nie był to mecz ładny ani w oglądaniu ani zapewne w grze. Czwarta kwarta to "antybasket" po obu stronach, prawie sześć minut bez ani jednego kosza. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Mateusz Ponitka i Adam Waczyński, którzy pchają naszych dalej do przodu. Najważniejsze jest zwycięstwo. Dziś graliśmy swój drugi mecz w grupie, a naszym przeciwnikiem była reprezentacja Rosji, która od pewnego czasu ma problemy. Samo spotkanie było bardzo zacięte i nerwowe, ponownie świetna postawa Ponitki i Waczyńskiego (23pkt) poprowadziła nas do zwycięstwa 82-79. Po dość słabym meczu z Bośnią do dobrej gry wrócił Marcin Gortat (18pkt, 6zb, 3as) zostając zawodnikiem meczu. Dzięki drugiej wygranej jesteśmy coraz bliżej wyjścia z grupy, co będzie sporym osiągnięciem.

Sam Eurobasket przebiega jak na razie raczej bez większych sensacji. Bardzo żałuje, że nie zobaczyłem wczorajszego meczu Francji z Finlandią, basket pierwsza klasa. Nasza telewizja wolała puścić powtórkę meczu z Bośnia w czasie trwania tego dobrego widowiska. O komentowaniu nic nie napiszę, bo szkoda na to czasu.

Przed nami jeszcze jutrzejszy mecz przeciwko obrońcy tytułu. Francja to naprawdę mocna reprezentacja, posiada doświadczenie oraz młode rozwijające się talenty. Reprezentacja na poziomie NBA. Nazwiska takie jak Parker, Gobert, Batum, Diaw, Fournier, De Colo, Lauvergne tylko potwierdzają wcześniejsze stwierdzenie. Nie będę ukrywać, że są oni moimi faworytami tegorocznego Eurobasketu, co nie zmienia faktu, że wszystko może się zdarzyć.